Konferens på Best Western Plus John Bauer Hotel - JÖNKÖPING
Vi erbjuder konferens i en modern miljö med förstklassig service, boende och högkvalitativ mat. Vi har 8 konferenslokaler för små och stora sällskap.
Till arrangemanget erbjuder vi fika, lunch och middag från vår restaurang Ester Kök & Bar som är en av stans absolut bästa.
Både hotellet och restaurangen är miljöcertifierade av Jönköpings kommun. Restaurangen är dessutom medlem i Regional Matkultur Småland, vilket innebär att vi arbetar med så mycket närproducerade och ekologiska råvaror som möjligt.
I våra lokaler finns dataprojektor, filmduk, white board, blädderblock,konferensblock,
trådlöst internet och i våra största lokaler finns även högtalare, i Esters festlokal
erbjuds headset, handmick, en bar och en scen vid förfrågan.
Ofta får vi höra att vår styrka är att vi inte är någon stor konferensanläggning, det gör att vi verkligen har tid att ge våra konferensgäster det där lilla extra som krävs för en lyckad konferens
På Best Western Plus John Bauer Hotel finns goda möjligheter till ett lyckat möte och vi ger gärna en offert på en skräddarsydd konferens med aktiviteter och måltider.
Varmt välkommen med er förfrågan.
Bokningsförfrågan - Best Western Plus John Bauer Hotel
Fyll i formuläret och skicka en bokningsförfrågan till Best Western Plus John Bauer Hotel. Förfrågan är inte bindande.* Obligatoriska fält:
Best Western Plus John Bauer Hotel
S. Strandgatan 15553 20 JÖNKÖPING
Telefon:036-34 90 00